Farské oznamy

FARSKÉ OZNAMY

od 18. do 25.  októbra 2020

Sv. Omše v dobe výnimočných opatrení

Oznamujeme, že od 15.októbra 2020 sa až

do odvolania nebudú konať verejné bohoslužby, avšak, na základe usmernenia arcibiskupského úradu, je pri slávení povolená účasť bez výnimky 6 osôb vrátane kňaza a kostolníka. Keďže na jednej sv. omši slávime dva úmysly, umožníme vstup do kostola 2 osobám za každý úmysel. Počas konania bohoslužieb kostol zostáva zatvorený. Prosíme o dodržiavanie zákazu zhromažďovania sa v priestoroch farnosti.

Online prenos sv. omše z našej farnosti bude každú nedeľu o 9:00 hod. Prípadne využite vysielanie televízie LUX, televízie NOE, rádia LUMEN, a.i.

Predsieň kostola zostáva otvorená na individuálne návštevy, modlitbu a poklonu. Prosíme o vstup maximálne jednej osoby naraz. Prosíme, aby ste si počas návštevy kostola dezinfikovali ruky.

K sviatosti zmierenia sme k dispozícii po predchádzajúcom telefonickom nahlásení.

Telefónne čísla farnosti

V budúcom týždni bude znovu spojazdnené telefónne číslo (02) 643 653 47 na pevnú linku farnosti. Prosíme o jeho uloženie a prednostné využívanie na účely kontaktovania fary počas úradných hodín. Vaše osobné aj telefonické požiadavky vieme najlepšie vybaviť počas úradných hodín, kedy máme k dispozícii prístup ku všetkým dokumentom v kancelárii.

Zaviedli sme farské pohotovostné telefónne číslo na možnosť kontaktovania kňazov v prípade neočakávaných udalostí. Je to mobilné t.č. 0908 523 809.

Zapisovanie úmyslov sv. omší

Úmysly sv. omší na mesiace november- december budeme prijímať v súvislosti so šírením koronavírusu len telefonicky počas úradných hodín alebo elektronicky na e-mailovú adresu farnosti : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Prosíme o pochopenie.

Kancelária farského úradu

Vzhľadom na vývoj situácie ohľadom preventívnych opatrení šírenia infekcie koronavírusom Vás informujeme, že farský úrad bude síce od 14.októbra 2020 otvorený v riadnom čase, avšak prosíme, aby ste úradné záležitosti, na vybavenie ktorých nie je nevyhnutný osobný kontakt, riešili využitím emailu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

alebo telefonicky na čísle (02) 643 653 47 - do jeho sprevádzkovania na t.č. 0908 523 809.

Ďakujeme Vám za porozumenie a vyjadrujeme nádej, že túto situáciu môžeme zvládnuť v pokoji s vedomím Božej pomoci.

Misijná nedeľa

Dnes slávime Misijnú nedeľu a modlíme sa hlavne za Cirkev na Srí Lanke a za africké krajiny Togo, Čad a Kongo, ktoré sú najviac postihnuté koronakrízou a chudobou. Nakoľko nie je možná misijná zbierka v kostoloch, prosíme vás o podporu misií cez e-zbierku cez internetovú stránku www.misijnediela.sk . Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať.

Katolícke Noviny

V predsieni kostola nájdete najnovšie číslo Katolíckych novín.