Farské oznamy

Rímskokatolícka cirkev farnosť Bratislava – Lamač

FARSKÉ OZNAMY

od 22. do 29. novembra 2020

Pravidlá účasti na bohoslužbách v čase výnimočných opatrení

Od pondelka 16.11.2020 sa obnovuje možnosť slávenia verejných bohoslužieb, hoci s obmedzením na 50 percent kapacity kostolov. Prakticky to znamená,  že v našom chráme budeme uplatňovať šachovnicové obsadzovanie miest, ktoré budú jasne vyznačené.

V platnosti, samozrejme, naďalej zostane všeobecný dišpenz od povinnosti účasti na bohoslužbách, ako aj výzva pre seniorov, chronicky chorých, a všetky rizikové skupiny, aby s návštevami bohoslužieb ešte počkali.

Takisto je vydané veľmi dôrazné upozornenie pre všetkých kňazov a veriacich, že stále platia prísne hygienické pravidlá, ktoré sa musia všade bezpodmienečne dodržiavať, aby sa situácia ďalej nezhoršovala.

Sv. omše

V našom kostole budeme celebrovať sv. omše vo všedných dňoch vždy večer o 18.00 okrem utorka, kedy je sv. omša ráno o 7.00.

Nedeľné sv. omše budú o 8:30, 9:00 a 10:30.

Sviatosť zmierenia

K sviatosti zmierenia sme vám k dispozícii pol hodiny pred sv. omšou, alebo po predchádzajúcom telefonickom nahlásení na tel. číslach: (02) 643 653 47, alebo: 0908 523 809.

Aktuálne telefónne čísla farnosti

1. Telefónne číslo farnosti (pevná linka) je: (02) 643 653 47. Prosíme o jeho prednostné využívanie na účely kontaktovania fary počas úradných hodín. Vaše osobné aj telefonické požiadavky vieme najlepšie vybaviť počas úradných hodín, kedy máme k dispozícii prístup ku všetkým dokumentom v kancelárii.

2.  Zaviedli sme farské pohotovostné telefónne číslo pre možnosť kontaktovať kňazov v prípade neočakávaných udalostí. Je to mobilné tel. číslo:  0908 523 809.

Zapisovanie úmyslov sv. omší

Úmysly sv. omší na mesiace december, január a február  budeme prijímať v súvislosti so šírením koronavírusu len telefonicky počas úradných hodín, alebo elektronicky na e-mailovú adresu farnosti : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosíme o pochopenie.

Kancelária farského úradu

Vzhľadom na vývoj situácie ohľadom preventívnych opatrení šírenia infekcie korona vírusom sme Vám k dispozícii v obmedzenom režime po predchádzajúcom dohovore cez

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky na čísle: (02) 643 653 47 alebo 0908 523 809.

Ďakujeme Vám za porozumenie a vyjadrujeme nádej, že túto situáciu môžeme zvládnuť v pokoji s vedomím Božej pomoci.

Nedeľný zvonček

Svoju nedeľnú oferu na réžiu kostola a farnosti môžete  vložiť do pokladničky, ktorá sa nachádza pri východe z kostola, alebo na bankový  účet farnosti.

Za každý milodar veľké Pán Boh zaplať.

Advent 2020

Budúca nedeľa je 1. adventná nedeľa.  Počas adventného obdobia budú okrem večerných sv. omší (18.00) bývať aj rorátne sv. omše od pondelka do soboty vždy o 6:30 hod.

Jesenná zbierka na charitu.

V nedeľu, 29. novembra 2020, slávi Katolícka cirkev 1. adventnú nedeľu. Tradične sa v tento deň koná v kostoloch Jesenná zbierka na charitu. Arci/diecézne charity na Slovensku dávajú tento rok veriacim možnosť prispieť do zbierky aj online. Bratislavskú arcidiecéznu charitu môžete podporiť na webovej stránke: www.precharituba.sk. Charita zdôrazňuje myšlienku podpory chudobných vo farnosti, ktorým práve počas pandémie vie pomôcť aj zo spomínanej zbierky. Bratislavská arcidiecézna charita si veľmi váži každý jeden dar a vopred ďakuje darcom za podporu, či už v kostolnej alebo elektronickej forme jesennej zbierky na charitu.